A munkakört betöltő munkatárs felelős az informatikai üzemeltetés területén a Tőzsde Linux alapú környezetének üzemeltetéséért, valamint a kereskedési rendszerekhez tartozó operátori tevékenységek ellátásáért. Továbbá hosszútávon lehetőség nyílik a munkatárs számára a Tőzsde hálózati rendszerének megismerésére, üzemeltetésében történő aktív részvételére.

Főbb feladatok

  • Linux rendszergazda tevékenységi körében
    • A Tőzsde kereskedési rendszereinek és honlapjának hardver és szoftver üzemeltetése a meglévő operációs rendszer és alkalmazás dokumentációk alapján.
    • A kereskedési rendszerek technikai hátterének aktivizálása, működőképességének folyamatos ellenőrzése.
    • A kereskedési rendszerekhez szükséges szoftver elemek tervezése, közreműködés a hardver elemek tervezésében, az üzemeltetési koncepció kialakításában.
    • A beszerzett szoftver és hardver elemek telepítése, rendszertechnikailag helyes, üzemszerű működés ellenőrzése.
    • Az üzemeltetett környezetekben bekövetkező változások mentén dokumentációk készítése.
    • Az operációs rendszeri és szoftverdokumentációk alapján elvégzi a szükséges paraméterezéseket, illetve módosításokat a kereskedési rendszereket támogató operációs rendszer konfigurációjában, illetve jogosultsági rendszerében.
    • Linux hardening menedzsment.
    • Egyéb, a kereskedési rendszerekhez közvetlenül nem kapcsolódó, de Linux alapú rendszerek (pl. a Tőzsde igény- és hibakezelő rendszere) üzemeltetése.

  • Kereskedési rendszerek operátori tevékenységi körében
    • A kereskedési rendszerekhez használatos szoftver és hardver elemek nyilvántartása.
    • Napnyitási folyamat végrehajtása, ellenőrzése.
    • Napzárási folyamat végrehajtása, ellenőrzése.
    • A kereskedési rendszerek előírásszerű működésének ellenőrzése, hiba esetén intézkedés, a hibajelentés továbbítása a megfelelő területnek.
    • Help-Desk funkció ellátása a kereskedők irányába.

Elvárások

  • Szakirányú középfokú végzettség.
  • Linux operációs rendszerek (RedHat, CentOS) ismerete.
  • Postgres felhasználói szintű ismerete.
  • Legalább alapfokú angol nyelvtudás szóban és írásban.
  • Önálló, felelősségteljes munkavégzés, terhelhetőség.
  • Jó együttműködési, jó problémamegoldó és érdekérvényesítő képesség.
  • Csapatban való munkavégzésre alkalmasság.
  • Párhuzamosan futó feladatok hatékony kezelése.
  • Jó kommunikációs képesség.

Előnyök

  • Cisco hálózati eszközök (routerek, switchek) alapszintű ismerete.
  • Informatikai hálózatok felépítésének alapszintű ismerete.

Amit kínálunk

  • Pénzügyi szektorban versenyképes jövedelem.
  • Béren kívüli juttatási csomag.
  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség.
  • Inspiráló csapat és munkahely: felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör, pozitív, alkotó, barátságos légkör.

Benyújtandó pályázati anyagok

  • Magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz.
  • Magyar nyelvű motivációs levél.

A pályázati anyagokat karrier@bse.hu címre várjuk a pozíció feltüntetésével.
Adatkezelésünkkel kapcsolatban kérjük az alábbi tájékoztatónkat megtekinteni.