A BÉT50 kiadvány elsődleges célja, hogy bemutassa azokat a magyar vállalatokat, amelyek nem csupán hazai, hanem nemzetközi szinten is sikereket értek el. A BÉT és szakmai partnere által összeállított kritériumrendszer alapján kerülhet be a közösségbe az az 50 cég, akiknek az eredményeit, piaci helyzetét és jövőképét helyezi górcső alá a kiadvány. Az idei kiválasztottak egytől-egyig a hazai gazdaság dinamikus, innovatív és rugalmas szereplői, amelyek sikeresen helytálltak a makrogazdasági kihívásokkal teli időszakban is.

A 2024-es BÉT50 mezőny jelentős része Pest megyében koncentrálódik, míg szektorálisan a feldolgozóipar, az információs technológia és a kereskedelem reprezentánsait gyűjti magába. A bemutatott cégek 60 százaléka sorolható az említett kategóriákba. Ezen túl a mezőgazdaságtól, az élelmiszeriparon át a logisztikáig számos iparág képviselteti magát a BÉT50-ben, jól mutatva a magyar gazdaság szerteágazó lehetőségeit. Az olyan újgenerációs, technológiai fókuszú ágazatok, mint az irányítástechnika és automatizáció szintén több társaságon keresztül jelenik meg a kiadványban

A kiadvány bemutatásának apropóján rendezett BÉT50 konferencia keretében a magyar gazdaság kiemelt szereplői, többek között Virág Barnabás, az MNB alelnöke és a Budapesti Értéktőzsde elnöke, Fekete Péter, a 4iG vezérigazgatója, Veres Tibor, a Wallis Asset Management elnöke, Szabó Levente az MBH Bank vezérigazgató-helyettese, és Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója osztották meg gondolataikat a jövőbeli kilátásokról, az innovációs lehetőségekről és a fejlődési pályákról. A résztvevők szakmai előadások és panelbeszélgetések során ismerkedhettek meg a sikeres vállalkozások növekedési stratégiáival, emellett inspiráló történeteket is hallhattak olyan elismert magyar sportolóktól, mint Konkoly Zsófia háromszoros paralimpiai bajnok és Gulyás Michelle olimpiai bajnok.

„A BÉT nemzetközi összevetésben továbbra is kiemelkedő teljesítményt nyújt. A megatrendek által okozott kihívások korábbi hüvelykujj szabályok mentén már nem kezelhetők, ebben a komplex közegben a magyar gazdaság erősségeire érdemes építeni. Ehhez rugalmasabb és sokoldalú finanszírozási modellre van szükség, ahol a hagyományos banki finanszírozási csatornák mellett a tőkeági finanszírozás fejlesztése szükséges. Hazánk számottevő pénzügyi forrásokkal rendelkezik, kulcs ezen megtakarítások becsatornázása a magyar tőkepiaci befektetések finanszírozásába.” - mondta el Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke, a Budapesti Értéktőzsde elnöke.

„A csapatunk immár 7. alkalommal támogatja partnerként a Budapest Értéktőzsde BÉT50 programját. Ennek az az oka, hogy ezeknek a példamutató cégeknek a szerepe kritikus fontosságú a nemzetgazdaság jövője szempontjából. Ők a növekedés motorjai. Mi pedig készen állunk rá, hogy minden tudásunkkal segítsük a további fejlődésüket. Legyen szó generációváltásról, cégeladásról, portfólió-átalakításról vagy például külpiacra lépésről, szakembereink gondoskodnak a vállalati felvásárlások projektmenedzsmentjéről, teljes tanácsadásról, cégértékelésről, pénzügyi átvilágításról vagy külső forrás bevonásáról. A küldetésünk, hogy minden egyes hazai vállalat, amely készen áll a növekedésre, meg tudja valósítani a céljait.” – tette hozzá dr. Vaszari Péter, a kiadvány létrejöttét szakmai partnerként támogató EY stratégiai és tranzakciós tanácsadással foglalkozó üzletágának partnere.

„Az idén bemutatott Draghi-jelentés is rávilágított, hogy Európa versenyképességéhez és az innovatív vállalatok finanszírozásához fejlett tőkepiacokra van szükség. Ezért különösen fontos a BÉT számára is a magyar középvállalatok ügye, hiszen az elmúlt 9 év során a BÉT50 kiadványban szereplő 450 cég jövőbeni sikere, növekedése meghatározó lesz a teljes magyar gazdaság versenyképessége szempontjából is. 2024-ben megújítottuk a középvállalati szolgáltatásaink középpontjában álló BÉT Mentor programot, kereskedelmi bankokkal írtunk alá együttműködési megállapodást, hogy közösen támogassuk a tőzsdei bevezetést tervező vállalatokat. Továbbá megújítottuk idén a nemzetközi vállalatfejlesztési együttműködésünket az ELITE-tel. Az idei BÉT50 kiadvány ismét rávilágít a hazai középvállalati szektorban rejlő növekedési potenciálra és innovációs erőforrásokra. Köszöntjük az idei Ötveneket a BÉT50 közösségben!” – mondta el Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója.

A BÉT50 közösség a kilencedik kötettel immár 450 tagot számlál – a kiadvány online is megtekinthető teljes egészében a bet50.hu weboldalon.

A kiadvány háttérmunkálatai során idén is az EY nyújtott szakmai támogatást a BÉT számára. Főtámogatóként az MBH Bank és a Széchenyi Alapok járult hozzá a kiadvány létrejöttéhez és a konferencia megrendezéséhez. Az idei BÉT50 további támogatói a Richter Gedeon, a Stradamus, az UniCredit Bank és a Wallis Asset Management.

Sajtókapcsolat

BÉT Kommunikáció  media@bse.hu; www.bet.hu