Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Új székházban folytatja működését a Budapesti Értéktőzsde
2022. febr. 15.2022 februárjától a Budapesti Értéktőzsde új székhelye a Krisztina körút 55. szám alatt lesz. A költözés sem a BÉT működését, sem a tőzsdei kereskedés menetét nem befolyásolta.
-
Tovább bővül a BÉT Xtend piac – megkezdődött a kereskedés az Épduferr részvényeivel
2022. febr. 11.Ünnepélyes kereskedésindító csengetés jelezte a Budapesti Értéktőzsdén az ÉPDUFERR tőzsdére lépését. A társaság tőzsdei bevezetését céltudatos építkezés előzte meg, amelynek során a BÉT számos, a tőzsdei megjelenést, valamint a nyilvános működést segítő szolgáltatását igénybe vették.
-
Az ingadozó globális hangulat ellenére is tartotta magát a BUX index januárban
2022. febr. 01.Óvatos évkezdés jellemezte a nemzetközi piacokat, azonban az ingadozó hangulat ellenére a BUX index stabilan 50 ezer pont feletti napi záróértékeket produkálva végül 53 442 ponton zárta a hónapot, amely 5,4 százalékos növekedést jelent az előző hónaphoz képest. A részvénypiac összesített forgalma 430 milliárd forintnyi összérték (melyből extra nagy fix kötés 162 milliárd forint), 20,5 milliárdos napi átlagforgalmat jelent. A vezető részvénynek most a MOL bizonyult, míg másodikként az OTP Bank, harmadikként pedig a Richter futott be. A befektetési szolgáltatók forgalmi rangsorában az ERSTE Bank mutatkozott a legerősebbnek, őt követte a WOOD & Company és a Concorde.
-
10,6 százalékos BUX növekedés a járvány előtti szinthez képest
2022. jan. 03.Decemberben folytatódott a korrekció a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index azonban így is kifejezetten erős évet tudhat maga mögött – a BÉT fő részvényindexe 50 721 ponton zárta 2021-et, amely 2020-hoz képest 20,6 százalékos, míg a pandémia előtti utolsó évhez, 2019-hez képest 10,6 százalékos növekedést jelent. Az összesített éves részvényforgalom, tartva a tavalyi év szintjét, ezúttal is meghaladta a 3 ezer milliárd forintot, amelyből a december, kiugróan élénk kereskedést hozva, 416 milliárd forinttal (melyből extra nagy fix kötés 198,7 milliárd forint), napi 19,8 milliárd forintos átlagforgalommal vette ki a részét. A vezető részvénynek mind az egész évre, mind decemberre vetítve az OTP Bank bizonyult, míg a brókercégek forgalmi rangsorában éves viszonylatban a WOOD & Company, az utolsó hónapot tekintve az OTP Bank végzett az élen.
-
Újabb belépő a BÉT Xtend piacára – a POLYDUCT csengetett a BÉT-en
2021. dec. 21.A POLYDUCT csengetésével indult a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. Az elsősorban a víz- és hulladékgazdálkodás, valamint az urbanizáció egyéb területein felhasználható termékek gyártásával foglalkozó társaság törzsrészvényei a BÉT középvállalati platformján, a BÉT Xtenden kerültek regisztrálásra. A POLYDUCT tőzsdére vezető útját a BÉT több középvállalati kezdeményezése szegélyezte – a 2021-es BÉT50 kiadványban való debütálás mellett a tőzsdei felkészülést segítő Mentor Programot is igénybe vette a vállalat.
-
Szintet lépett a Megakrán: Standard kategóriában forognak a társaság részvényei
2021. dec. 17.A Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában folytatódik a kereskedés a MEGAKRÁN Nyrt. részvényeivel – az emeléstechnikai megoldásokkal foglalkozó társaság szintlépését ünnepélyes csengetési ceremónia jelezte a BÉT-en. A társaság 2018-ban elsőként jelent meg a BÉT Xtend piacon, jelen tőkebevonással a kategórialépést is elsőként abszolválta a középvállalati platform mezőnyéből.
-
Elszámolási holding alapításáról egyezett meg a Magyar Nemzeti Bank, a Budapesti Értéktőzsde és a Varsói Értéktőzsde
2021. dec. 16.Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Nemzeti Bank, a Budapesti Értéktőzsde és a Varsói Értéktőzsde. A megállapodás célja egy közös, elszámolási szolgáltatásokat nyújtó holding társaság, a Central Post-Trade Solutions létrehozása, amely tulajdonosává válhat a magyar tőkepiacon központi szerződő fél funkciót betöltő KELER KSZF-nek, illetve a lengyel energetikai elszámolóháznak, az IRGIT-nek.
-
Értékesítésre került a Budapest Institute of Banking
2021. dec. 14.A Budapesti Értéktőzsde megállapodott a Budapesti Metropolitan Egyetemmel a 2017-ben alapított edukációs leányvállalata, a Budapest Institute of Banking értékesítéséről.
-
Az Eprolius a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájának új kibocsátója
2021. dec. 10.Bevezette törzsrészvényeit a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájába az Eprolius Ingatlan Nyrt. – az ingatlanbefektetésekre specializálódott társaság ünnepélyes csengetés keretében mutatkozott be a Budapesti Értéktőzsdén. Az Eprolius a BÉT nyilvános működést megalapozó kezdeményezésében, a Mentor Programban is részt vett.
-
Korrekció, AutoWallis IPO – felemás hónapot zárt a Budapesti Értéktőzsde
2021. dec. 01.A globális tőkepiaci bizonytalanság a BÉT-en is éreztette a hatását novemberben – a BUX index az előző hónaphoz képest 5 százalékkal csökkent, végül 51 465 ponton zárt. A mérséklődő tendencia a forgalmat tekintve is megmutatkozott, a részvénypiac teljes forgalma 333,9 milliárd forint volt, amely napi 15,9 milliárd forintot jelent. A vezető részvények közül a legnagyobb forgalmat az OTP Bank érte el, míg a brókercégek rangsorában a Wood végzett az első helyen. A hónap egy jelentős mérföldkövet is hozott: az AutoWallis nyilvános részvénykibocsátása összesen 10 milliárd forintot tett ki.