Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
A fenntartható befektetésekről tartott szakmai konferenciát a Budapesti Értéktőzsde
2020. júl. 29.Nyilvános szakmai fórumot rendezett a Budapesti Értéktőzsde, amelynek középpontjában az ESG befektetések és a fenntartható pénzügyek álltak.
-
Sikeresen végezte el négy hazai vállalat az ELITE Programot
2020. júl. 22.Négy magyar cég részvételével tartották meg júliusban a Londoni Értéktőzsde és a Budapesti Értéktőzsde együttműködésében megvalósuló ELITE Program záróeseményét. Az online gyakorlati záróvizsga során a Columbus Klíma, a DM-KER, a Lakics Gépgyártó, valamint a Textura vezetői tartottak befektetői prezentációt a panelben résztvevő zsűri tagjai részére, ezzel sikeresen zárták le a nemzetközi vállalkozásfejlesztést biztosító programot.
-
Újabb lehetőséget adott a BÉT Xmatch a forrást keresők és befektetők egymásra találására
2020. júl. 15.Zártkörű, a hazai feltörekvő vállalatoknak és a potenciális befektetőknek szóló rendezvényt tartott ismét a Budapesti Értéktőzsde. A BÉT Xmatch szolgáltatással a Tőzsde elsődleges célja, hogy a hazai gazdasági és tőkepiaci közösségben emelkedjen a tőzsdeképes, tőzsdeérett vállalatok száma.
-
A SunDell Estate a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájának új belépője
2020. júl. 13.Hétfőn a hagyománnyá vált ünnepélyes csengetés keretén belül új belépőt köszönthetett a Budapesti Értéktőzsde: a dinamikus növekedést mutató ingatlanbefektetési társaság, a SunDell Estate Nyrt. törzsrészvényei a Standard kategóriába kerültek bevezetésre. A tőzsde nyújtotta lehetőségek kihasználásával a vállalat fő célja, a tavalyi év elején kezdeményezett szabályozott ingatlanbefektetési társasággá (SZIT) alakulás folyamatának lezárása is megvalósulhat.
-
Kis mértékben csökkenő BUX, új részvény a BÉT Xtend kategóriában
2020. júl. 01.A meglehetősen túlfűtött nemzetközi tőzsdéken a június eleji csúcsok után kisebb visszaesés indult, a BUX értéke 35 876 pontról 35 818 pontra csökkent. Míg az OTP papírjának árfolyama emelkedett, a többi vezető részvényé kismértékben csökkent. A hónap során aukció keretében sajátrészvényeket vásárolt a Magyar Telekom, a BÉT Xtend kategóriában pedig megindult a kereskedés a Gloster részvényeivel. Az azonnali részvénypiac 327,6 milliárd forintos forgalmat ért el, a napi átlagos forgalom 15,6 milliárd forint lett. A brókercégek között a Wood került az első helyre a teljes forgalom több mint negyedével, második az Erste lett, harmadik helyen a Concorde végzett.
-
Az ösztönző állam motorja lehet az egész gazdaságnak
2020. jún. 25.Hogyan lehet ösztönző az állam? Milyen szinergiák bontakoztak ki az állami és az üzleti szféra között? Többek között ezekre a kérdésekre is választ ad az „Ösztönző állam – hatékonyabb vállalatok” címmel megjelent tanulmánykötet. Az Akadémiai Kiadó gondozásában megjelent szakkönyv foglalat az elmúlt egy évtized gazdaságösztönző intézkedéseiről, illetve bemutatja a kormányzati stratégia államháztartási és piaci oldalról értelmezhető eredményeit.
-
30 éves a Budapesti Értéktőzsde
2020. jún. 22.Újraalapításának 30. évfordulóját ünnepelte meg június 21-én a Budapesti Értéktőzsde. Az 1864-ben megalakult tőzsde, amely közel ötven éves kereskedési szünet után 1990-ben újranyithatott és ezáltal egybefonódott a rendszerváltással, emblematikus intézményként járult hozzá a hazai piacgazdasági átmenethez, majd a magyar gazdaság fejlődéséhez a következő évtizedek során. Az évfordulóra többek között jubileumi logóval, a Magyar Nemzeti Bank által kibocsátott emlékérmével emlékezik meg a BÉT.
-
A Gloster a BÉT Xtend legújabb tőzsdei kibocsátója
2020. jún. 09.A mai nappal újabb vállalat, a Gloster Infokommunikációs Nyrt. részvényeivel indult meg a kereskedés a közép- és nagyvállalatok tőzsdei megjelenését biztosító BÉT Xtend piacon. Az informatikai vállalat a tőzsdére lépést megelőzően részt vett a Budapesti Értéktőzsde ELITE Programjában, illetve sikeresen pályázott támogatásért a tőzsdei megjelenés megvalósításához a BÉT Mentor Program keretében.
-
Stabilizáció és áremelkedés a Budapesti Értéktőzsde részvényszekciójában
2020. jún. 03.A gazdasági és társadalmi visszarendeződés időszakában a megelőző hónapokhoz képest nyugodtabb kereskedést és enyhén emelkedő árakat hozott a május a nemzetközi tőkepiacokon és a Budapesti Értéktőzsdén is. A részvénypiac felfelé tartott, elsősorban az OTP és a 4iG vezették az áremelkedést. A BUX összességében 35 181 pontról, 35 876 pontig lépett feljebb. Az azonnali részvényszekció májusban 257,8 milliárd forintos összesített forgalmat ért el, ami napi 12,9 milliárd forintos átlagos forgalomnak felelt meg, ez a megelőző hónapok felfokozott kereskedési aktivitásához képest moderált aktivitást jelentett. A brókercégek kereskedési rangsorában a Wood & Company nagyon szoros versenyben előzte meg a dobogó további visszatérő szereplőit, az Erstét és a Concorde Értékpapírt.
-
Már tíz kibocsátó kötvénye kereskedhető a BÉT Xbond piacon
2020. máj. 18.Indulása óta már tíz vállalat választotta a Budapesti Értéktőzsde másodpiaci szegmensét, a BÉT Xbondot. A platform révén, amely a BÉT teljes körű finanszírozási szolgáltatáspalettájának részét képezi, a Tőzsde könnyített feltételek mellett biztosít kereskedési felületet a nyilvános kötvénykibocsátást választó vállalatok számára, akik ezzel még közelebb jutnak céljaik megvalósításához.