Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Közzétette Féléves Jelentését a Budapesti Értéktőzsde: Nettó-eredmény növekedés a nehéz üzleti környezet ellenére
2023. szept. 29.A Budapesti Értéktőzsde a mai napon tette közzé 2023 első féléves számait. A BÉT nettó eredménye meghaladta 2,5 milliárd Ft-ot, amely 50%-kal magasabb a 2022-es első féléves eredménynél. A tavalyi rekordévnél jelentősen alacsonyabb kereskedési forgalom következtében a tőzsde üzleti bevételei alacsonyabb szinten zárultak, mint egy évvel korábban, ugyanakkor a költségei elsősorban az infláció hatására megemelkedtek 2023-ra. A BÉT pénzügyi eredményének és a KELER Csoport első féléves eredményének köszönhetően azonban a nettó eredmény jelentősen növekedett.
-
Rekordértéken zárta az augusztust a BUX index
2023. szept. 01.Ugyan a tőzsdékre a nyári hónapokban a visszafogottság jellemző, a Budapesti Értéktőzsde kiemelkedő hónapot zárt. A BÉT elsődleges részvénymutatója, a BUX index 4,5 százalékos növekedést követően 55 775 ponton fejezte be a hónapot, amely a havi záróértékeket tekintve történelmi rekord. Az erős forma az azonnali részvénypiac forgalmában is tükröződött: összesen 286,8 milliárd forint értékben zajlott a kereskedés, amely 12,5 milliárd forint értékű napi átlagnak felel meg. A legnépszerűbb részvények sorrendjében továbbra sem történt változás, az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt az élen, 166,7, 40,1 és 33,6 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek mezőnyében az ERSTE, a WOOD & Company és a Concorde vezette a mezőnyt.
-
Évtizedek óta nem látott formát mutatott a BUX index júliusban
2023. aug. 01.A Budapesti Értéktőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX, évtizedek óta nem látott szériát produkált júliusban: sorozatban 13 kereskedési napot zárt pozitív értékkel, majd végül 53 375,9 ponton fejezte be a hónapot, amely 5,7 százalékos emelkedést jelent júniushoz képest. Az azonnali részvénypiacon nyárias hangulatban, összesen 188 milliárd forint értékben zajlott a kereskedés, amely 8,9 milliárd forint értékű napi átlagnak felel meg. A legnépszerűbb részvények sorrendjében nem történt változás, az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon zárt az élen, 100,9, 45,1 és 29,9 milliárd értékű forgalommal, még a brókercégek mezőnyében az ERSTE, a WOOD & Company és a Concorde bizonyult élenjárónak. A hónap piaci eseménye volt továbbá a Civita Group tőzsdei bevezetése, amelyet elsődleges részvénykibocsátás (IPO) kíséretében valósított meg a társaság.
-
Megjelent a Budapesti Értéktőzsdén a Civita Group
2023. júl. 07.Újabb kibocsátóval bővült a Budapesti Értéktőzsde szabályozott piaca: a közel 30 éves múltra visszatekintő élelmiszeripari társaság, a Civita Group elsődleges nyilvános kibocsátás (IPO) keretében közel fél milliárd forint értékben vont be tőkét, egyúttal bevezette részvényeit a BÉT Standard kategóriájába. A tőzsdei kereskedés elindítását ünnepélyes csengetéssel üdvözölték a felek a BÉT székházában. A társaság tőzsdére vezető útját több, a Tőzsde középvállalati szolgáltatáspalettájának részét képező kezdeményezés szegélyezte, a BÉT50 kiadványtól kezdve, az ELITE Programig.
-
Történelmi június: tőzsdére lépett a BÉT, tovább emelkedett a BUX
2023. júl. 03.Erősen indult a nyár a Budapesti Értéktőzsdén: a Tőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX index 50 505,73 ponton fejezte be a júniust, amely 6,9 százalékos emelkedést jelent a májushoz képest. Az azonnali piac forgalma, szintén növekedve, összesen 230 milliárd forintot, napi átlagot tekintve 10,5 milliárd forintot tett ki. A legnépszerűbb részvények sorrendje továbbra is változatlan, az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon zárt az élen, 128,6, 53,7 és 37,8 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek között a júniusi hónapban a WOOD & Company foglalta el az első helyet, őt követve a Concorde és az ERSTE a második és a harmadik helyen. A június emellett tőzsdetörténeti szempontból is kiemelkedő hónap volt: a Budapesti Értéktőzsde bevezette részvényeit a BÉT Standard kategóriájába.
-
Tőzsdére lépett a Budapesti Értéktőzsde
2023. jún. 21.A Budapesti Értéktőzsde Nyrt. a mai nappal, újraalapításának 33. évfordulóján belépett a BÉT Standard kategóriájába. A bevezetést ünnepélyes ceremónia kísérte a BÉT székházában, amelyen Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke, Varga Mihály, pénzügyminiszter is beszédet mondott. A tőzsdei megjelenés, amellett, hogy jelentősen támogatja a tulajdonosi célokat és a Tőzsde nemzetközi törekvéseit, példaértékű jelentőséggel is bír, amellyel a BÉT célja a nyilvános működés előnyeinek népszerűsítése a hazai középvállalatok körében.
-
A Budapesti Értéktőzsde KKV-szektor fejlesztését célzó mentor-programja 255 társaságot támogatott
2023. jún. 14.2018-ban indult a Budapesti Értéktőzsde európai uniós forrásból megvalósított, képzési, tanácsadási projektelemeket, illetve a részvénybevezetésekhez kapcsolódó tőzsdei felkészítést magában foglaló Mentor Programja. A 2,1 milliárd forint keretösszegű programnak köszönhetően a BÉT 255 hazai tulajdonú középvállalat fejlődését és megerősödését segítette.*
-
Májusban is folytatta növekedését a BUX Index
2023. jún. 01.Erősen zárult a tavasz a Budapesti Értéktőzsdén: a Tőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX index 47 262 ponton fejezte be a májust, amely 5,4 százalékos emelkedést jelent az áprilishoz képest. A növekedés az azonnali piac forgalmában is tükröződött, amely összesen 208 milliárd forintot, napi átlagot tekintve 9,9 milliárd forintot tett ki. A legnépszerűbb részvények sorrendjében ezúttal sem történt változás, az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt az élen, 105, 53 és 37,9 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek között ebben a hónapban is a WOOD & Company foglalta el az első helyet, megelőzve a Concorde-ot és az ERSTE-t.
-
Bemutatta első Fenntarthatósági Jelentését a Budapesti Értéktőzsde
2023. máj. 17.Fenntarthatósági törekvéseinek legújabb mérföldköveként bemutatta első, a 2022-es évre vonatkozó Fenntarthatósági Jelentését a Budapesti Értéktőzsde. Az egyben a BÉT ESG stratégiáját is magában foglaló publikációt a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) Fenntarthatósági Szakosztályának "Fenntarthatóság a tőzsdén" című szakmai konferenciáján prezentálta a BÉT. Az online eseményen egyúttal a szakosztály három évente esedékes tisztújítására is sor került, amelynek nyomán az elnöki pozíciót a továbbiakban is Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója töltheti be.
-
Tovább építi keleti kapcsolatait a Budapesti Értéktőzsde
2023. máj. 11.A Budapesti Értéktőzsde egyetértési megállapodást írt alá a Mongol Értéktőzsdével (MSE), amely a két tőkepiac közötti kapcsolatépítést és tudásmegosztást helyezi a fókuszba. A megállapodás egyúttal a BÉT nemzetközi, azon belül is ázsiai kapcsolatépítésének újabb fontos állomása. Az MoU (Memorandum of Understanding) egyezményt online aláírási ceremónia keretein belül érvényesítették a felek.