Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Nyári iránykeresés
2018. aug. 01.Változékony kereskedést hoztak a júliusi napok a nemzetközi börzéken, de a hazai tőzsdén is. Különösen az amerikai növekedési papírok ingadoztak, amelyek előbb egyfajta menedékként szolgáltak a befektetőknek, ám a rekordmagas árfolyamok után nagy visszaesések is voltak. A feltörekvő piacok továbbra is gyengélkedtek, a tőke most inkább elhagyta és nem kereste ezeket a piacokat. Itthon a szokásos blue chipek vezették ezúttal is a forgalmi adatokat, de a Richter Gedeon ezúttal különösen magas forgalommal bírt, az árelmozdulások nem voltak szignifikánsak. Végül a BUX 36 128 pontról 35 742 pontra esett vissza, vagyis gyakorlatilag szinten maradt. A 169,4 milliárd forintos júliusi részvényforgalom és a 7,7 milliárd forint átlagos napi forgalom a júniusi kereskedési aktivitáshoz képest, de még a szokásosan alacsony nyárközepi forgalmakhoz képet is alacsonyabb kereskedési értéket jelentett. A brókerrangsorban második hónapja a Concorde–Wood–Equilor hármas foglalja el a dobogót.
-
Stagnáló árak és a kiváró befektetők
2018. júl. 02.Júniusban nagyobb piacok egy hónap alatt alig 1-2 százalékot mozogtak, többnyire negatív irányba. A Budapesti Értéktőzsdét is alacsonyabb forgalom és oldalazó árak jellemezték. A legnagyobb forgalmat a megszokott blue chipek (OTP, Mol, Richter Gedeon) kereskedése hozta, és ezen meghatározó részvények jegyzései is stabilak maradtak. Összességében a június 212,2 milliárd forintos forgalmat ért el, a napi átlagforgalom 10,1 milliárd forintot tett ki. Ez a kereskedési érték a májusi forgalomtól elmaradt, igaz az áprilisit felülmúlta. A brókerrangsorban a Concorde-Wood éllovas kettős mellé ezúttal az Equilor ért oda harmadikként.
-
A V4-tőkepiacok bemutatására szerveztek konferenciát Londonban
2018. jún. 29.A héten került megrendezésre a Londoni Értéktőzsde által szervezett, a V4-es országok tőkepiacait bemutató konferencia, amelyen Magyarországot Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Végh Richárd, a BÉT elnök-vezérigazgatója képviselte. A V4-es tőzsdékre fókuszáló eseményen a régió tőkepiacaiban, tőzsdéiben, illetve a tőzsdén jegyzett vállalatokban rejlő lehetőségeket vitatták meg a jelenlévő tisztségviselők és befektetők.
-
Hat magyar tőzsdei cég mutatkozik be Párizsban
2018. jún. 28.Június 27-28-án a Budapesti Értéktőzsde és hat hazai kibocsátó is részt vesz a rangos befektetői konferencián, a Spring Europe MidCap Event-en Párizsban. Az ANY Biztonsági Nyomda, a Duna House, a Konzum, az Opus, a Pannergy és a Waberer’s is kétoldalú megbeszéléseket folytattak a rendezvényen jelenlévő közel 150 nyugat-európai, főként francia, német és benelux intézményi befektetővel.
-
A Megakrán Zrt. az első cég, ami támogatást nyert a tőzsdeérett kkv-k tőzsdei bevezetését finanszírozó pályázaton (GINOP – 1.1.7-17-2017-00001 számú támogatási szerződés)
2018. jún. 12.A BÉT és az NGM által kötött támogatási szerződésnek köszönhetően azon vállalkozások, melyek gyors növekedési potenciállal bírnak és nyitottak a transzparens tőzsdei működésre, tőzsdei felkészülésükhöz kapcsolódó szakmai és anyagi támogatásra számíthatnak. Már 2018. márciustól van arra lehetőség, hogy a kkv-k a tőzsdei felkészülésükhöz kapcsolódó költségek finanszírozására pályázat útján kapjanak támogatást a Budapesti Értéktőzsdén keresztül. A Megakrán Zrt. az első vállalat, mely sikeresen pályázott erre a támogatásra.
-
Májusban javuló forgalom mellett lefelé mozdultak a tőzsdei árfolyamok
2018. jún. 01.Májusban a Budapesti Értéktőzsde indexe 7,7 százalékkal esett. A legnagyobb forgalmú papírok közül ezúttal az OTP, a Mol és a Magyar Telekom is gyengébben muzsikált, a Richter Gedeon viszont emelkedett. A májusi kereskedés a BÉT azonnali részvénypiacán 282,7 milliárd forintot tett ki, a hónap utolsó napja egymaga 37 milliárd forintos forgalmat hozott, a napi átlagforgalom pedig 13,5 milliárd forintra nőtt a megelőző hónap 9,4 milliárdos forgalmához képest. A napi forgalom, a bázisidőszaknak tekinthető 2017 májushoz (napi 11,6 milliárd forintos forgalom) is jelentős javulást jelentett. Bár a brókerrangsorban a Concorde-Wood-Erste sorrend változatlan maradt, de azért a stabil második ebben a hónapban megszorongatta a listavezetőt.
-
Megtartotta közgyűlését a BÉT
2018. máj. 23.A Budapesti Értéktőzsde 2018. május 23-án tartotta éves rendes közgyűlését, amelyen egyrészről a tulajdonosok részéről elfogadásra került a 2017-es üzleti év beszámolója, valamint a Felügyelő Bizottság és a Könyvvizsgáló jelentése. A beszámoló szerint a BÉT 2017. éves EBITDA eredménye 465,9 millió forint volt, a társaság adózott eredménye 176,3 millió forintot tett ki. Határozat született továbbá az osztalékfizetésről és a Könyvvizsgáló díjazásáról is. A BÉT vezetősége ismertette továbbá a 2016–2020 időszakra szóló ötéves időszakra meghirdetett stratégia eddig megvalósult eredményeit és a 2018-as évre vonatkozó legfontosabb projekteket.
-
A sanghaji tőzsdével közösen fejleszt a BÉT
2018. máj. 09.Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Értéktőzsde a világ egyik legnagyobb börzéjével, a Sanghaji Értéktőzsdével. A két szervezet többek között a magyar, illetve a kínai befektetők által elérhető új termékek kidolgozásán is közösen fognak dolgozni. A BÉT ezzel újabb lépést tett a dinamikusan növekvő kínai tőkepiaccal való szorosabb együttműködés kiépítése felé.
-
Három újabb magyar cég csatlakozott az ELITE vállalkozásfejlesztési programhoz
2018. máj. 08.A növényvédő szerekkel foglalkozó Chemark, a mindenmentes tésztákat és olajokat gyártó Agri-Corn, valamint az Első Pesti Malom is megkezdték a Budapesti Értéktőzsde és a Londoni Tőzsdecsoport partnerségében működő ELITE vállalkozásfejlesztési Programot. Így 13-ra bővült a vállalatfinanszírozási ismereteket, cégvezetési módszereket és networking lehetőségeket egyaránt nyújtó képzésben résztvevő magyar középvállalatok száma. A BÉT célja a Programmal a sikeres hazai középvállalkozások szintlépésének elősegítése.
-
Áprilisban is felfelé tört a BUX, pedig a globális geopolitikai kockázatok emelkedtek
2018. máj. 02.Áprilisban a vezető nyugati részvényindexek teljesítményét előbb a szíriai bombázások nyomán mélyülő nemzetközi feszültség, majd az amerikai mennyiségi szűkítéstől (QT) való félelem veszélyeztette. Mégis, a magas volatilitású piacok valamelyest emelkedni tudtak, de legalábbis oldalaztak.