A CFA Institute Research Challenge idei versenyére 2024 október végéig jelentkezhettek az egyetemisták, amely során a magyarországi résztvevőknek az AutoWallis Csoport fundamentális elemzését kellett elkészíteniük, a megadott szempontok szerint. A beérkezett pályamunkák alapján négy csapat jutott be a szóbeli döntőbe, amelynek szakmai zsűrijét elismert tőke- és pénzpiaci szakértők alkották, köztük Máté-Tóth István, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgató-helyettese.

A BÉT patinás Kochmeister-díját, amelyet 2004-ben alapított a BÉT báró Kochmeister Frigyes, a Tőzsde első elnöke tiszteletére, a zsűri döntése alapján az alábbi csapatok kapták meg:

I. helyezett: SynerGents, a Budapesti Corvinus Egyetem csapata

II. helyezett: Risk Lebels, a Budapesti Metropolitan Egyetem csapata

III. helyezett: Last-minute investors, a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának csapata

Az írásbeli és szóbeli verseny összesített eredménye alapján a győztes csapat tagjai részt vehetnek a régiós elődöntőn, ahonnan - sikeres szereplés esetén - a régiós középdöntőbe, majd döntőbe juthatnak. Ezt követi Európa, valamint a Közel-Kelet és Afrika legjobb csapatainak versenye, a legjobbak pedig esélyt kapnak bejutni a Chicagóban megrendezendő globális döntőbe.

A BÉT Kochmeister-díj

A díj névadója báró Kochmeister Frigyes, aki 1864-ben vezető szerepet játszott a Budapesti Áru- és Értéktőzsde megalapításában, majd később a Tőzsde első elnökeként több mint harminc éven keresztül irányította az intézményt. Az ő munkássága előtt is tisztelegve a Budapesti Értéktőzsde 2004-ben alapította meg a nevét viselő BÉT Kochmeister-díjat, amelyet a magyarországi felsőoktatásban tanulók számára hirdet meg minden évben a Tőzsde.

Bővebb információ Kochmeister Frigyes életéről a BÉT honlapján található.

Sajtókapcsolat

BÉT Kommunikációmedia@bse.hu; www.bet.hu