Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
A tudásmegosztás mellett anyagi támogatást is nyújt a tőzsdére tartó cégeknek a BÉT és az OTP Bank közös programja
2024. okt. 14.Dedikált oktatásokkal és rendezvényekkel támogatja a tőzsdei megjelenésre készülő magyarországi vállalkozásokat az OTP Bank és a Budapesti Értéktőzsde (BÉT). Az érdeklődők most vissza nem térítendő támogatásra is pályázhatnak, így akár tízmillió forintos segítséget is kaphatnak azok a cégek, amelyek valóban eltökéltek a tőkepiaci jelenlétben.
-
Tovább bővül a CETOP, a Budapesti Értéktőzsde Közép-európai indexcsaládja
2024. okt. 03.Új taggal bővül a Budapesti Értéktőzsde régiós tőzsdéket követő CETOP indexcsaládja. Megkezdődött a CETOP 5/10/40 index számítása a BÉT-en, amely a legjelentősebb közép-európai tőzsdei vállalatok teljesítményét tükrözi. Az új mérőszám nettó hozamindex és minden tőzsdenap végén kerül kiszámításra és közzétételre, így elsődlegesen benchmark funkciót tölt be. A legfontosabb újítás pedig, hogy megfelel azoknak a befektetési korlátoknak is, amelyeket az Európai Unió befektetési alapok kezelésére és értékesítésére vonatkozó direktívája (UCITS) ír elő.
-
Újra csúcson a BUX Index
2024. okt. 01.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX, szeptemberben új erőre kapva folytatta az előző hónapokban látott emelkedést: a mutató 73 896,18 ponton zárt, amely 1,4 százalékos növekedést jelent augusztushoz képest. Az azonnali részvénypiac forgalma 209,47 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 9,97 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL bizonyultak, 117,4, 36,4 és 26,8 milliárd forint értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Concorde, a Wood & Company és az ERSTE emelkedett ki.
-
Stratégiai együttműködésre lép a Budapesti Értéktőzsde és a Raiffeisen Bank a középvállalati szektor növekedése érdekében
2024. szept. 27.A Budapesti Értéktőzsde Nyrt. és a Raiffeisen Bank Zrt. stratégiai együttműködési megállapodást kötött a középvállalatok versenyképességének növelése és fenntartható fejlődésük támogatása érdekében. Az új partnerség célja, hogy a középvállalatok számára könnyebben elérhetővé váljanak a tőkepiaci finanszírozási lehetőségek, valamint a szükséges szakértelem és tanácsadói háttér. A kezdeményezés a piaci jelenlét erősítését és a cégek hosszú távú növekedésének előmozdítását szolgálja.
-
20 éves tőzsdei jubileuma alkalmából csengetett a 4iG
2024. szept. 20.Tőzsdei jelenlétének 20 éves évfordulója alkalmából ünnepélyes csengetéssel indította a mai kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén a 4iG Nyrt. Az 1995-ben alapított, magyar többségi tulajdonban lévő vállalat Magyarország és a nyugat-balkáni régió egyik meghatározó informatikai és távközlési szolgáltatója, amely a jövő technológiái iránti elkötelezettségéről ismert. A társaság jelentős tőkepiaci eredményei révén egyúttal a BUX index jelentős súllyal bíró kibocsátója, amely a Prémium kategóriában van jelen.
-
Megújítja együttműködését a Budapesti Értéktőzsde és az ELITE
2024. szept. 18.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) 2024-ben megújítja partnerségét a Euronext tőzsdecsoporthoz tartozó ELITE-tel, amely a növekedésorientált vállalatoknak nyújt sokoldalú támogatást. Az együttműködés célja, hogy a hazai kis- és középvállalkozások (KKV-k) továbbra is elérhessék az ELITE által kínált egyedülálló páneurópai közösséget, korszerű vállalatfejlesztési képzéseket és egyedi finanszírozási megoldásokat. Az együttműködés új fejezete rendhagyó oktatási eseménnyel vette kezdetét, ahol a soron következő BÉT Mentor képzési nap egy ELITE workshoppal egészült ki.
-
A globális bizonytalanság ellenére tartotta magát a BUX Index augusztusban
2024. szept. 03.Az augusztus 5-i, globális tőzsdei zuhanás ellenére stabil hónapot zárt a Budapesti Értéktőzsde: a BÉT vezető indexe, a BUX júliushoz képest végül enyhe, mindössze 1,6 százalékos csökkenéssel fejezte be az augusztust. Az azonnali részvénypiac forgalma több mint 233,7 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,7 milliárd forintnak felel meg. Augusztusban a legnagyobb érdeklődést keltő részvények az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL voltak, 138,6, 37,5 és 37,2 milliárd forint értékű forgalommal. A brókercégek közül ismét a Concorde, a Wood & Company és az ERSTE emelkedtek ki.
-
Rekordteljesítmény júliusban a Budapesti Értéktőzsdén
2024. aug. 01.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX, júliusban is folytatta az előző hónapokban látott emelkedést: a mutató 74 051 ponton zárt, amely 2,7 százalékos növekedést jelent a júniushoz képest, és amely egyúttal újabb rekord a havi záróértékeket tekintve. Az azonnali részvénypiac forgalma 226 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 9,8 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL bizonyultak, 145, 33,7 és 28,2 milliárd forint értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Wood & Company, az ERSTE és a Concorde emelkedett ki. A hónap során az ökoszisztéma épülése tekintetében is fontos előrelépés történt: egyesítette erőit a Budapesti Értéktőzsde és az UniCredit Bank, a középvállalatok versenyképességének és növekedési lehetőségeinek támogatása érdekében.
-
Egyesíti erőit a Budapesti Értéktőzsde és az Unicredit Bank a középvállalatok piaci pozícióinak erősítéséért
2024. júl. 17.Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Értéktőzsde Nyrt. és az UniCredit Bank Hungary Zrt. a középvállalatok versenyképességének és növekedési lehetőségeinek javítása érdekében. A BÉT-UniCredit Lounge névre keresztelt kezdeményezés keretében a két intézmény egyesíti erőforrásait és szakértelmét, hogy támogassa a középvállalatokat a szükséges tudás, pénzügyi forrás és szakértői hálózat elérésében, ezáltal erősítve a cégek tőkepiaci jelenlétét és fenntartható növekedését.
-
Júniusban is történelmi magasságok a Budapesti Értéktőzsdén
2024. júl. 01.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX, júniusban is újabb rekordokat ért el: 72 094,79 ponton zárt, amely 6,2 százalékos növekedést jelent a májusi záróértékhez képest, és amely egyúttal napi rekord a hazai tőzsdetörténetben. Az azonnali részvénypiac forgalma 223,9 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,2 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban az OTP Bank, a Magyar Telekom és a Richter Gedeon bizonyultak, 108,2, 35,9 és 35,7 milliárd forint értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Concorde, az ERSTE és a Wood & Company emelkedett ki. A június eseményekben is bővelkedett: lezajlott a BÉT50 közösség idei exkluzív találkozója, a BÉT50 Klub, a PannErgy 30 éves tőzsdei jubileumát, a BÉT újjáalapításának 34. évfordulóját ünnepelte, emellett sor került a BÉT és az MBH Bank közös eseménysorozata, a MentorHub első alkalmára is.