Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Jubileumi csengetés a BÉT-en - 25 éve a tőzsdén a BIF
2023. márc. 02.A Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) kereskedésindító csengetéssel ünnepelte huszonöt éves jubileumát a Budapesti Értéktőzsdén. Az ingatlanbefektetési társaság a tőzsdén eltöltött negyed évszázad alatt jelentős növekedésen ment keresztül, amelynek nyomán a BIF-részvények 2018 óta immár a Prémium Kategóriában érhetők el.
-
Az év eleji növekedés után mérsékelt csökkenés a tőkepiacon
2023. márc. 01.A lendületesen induló januárhoz képest apró megtorpanás következett a Budapesti Értéktőzsdén februárban. A BÉT elsőszámú mutatója, a BUX index enyhe, 1,2 százalékos csökkenéssel, 44 780 ponton zárta a hónapot. A részvénypiac összforgalma jelentős visszaeséssel 151 milliárd forintot tett ki a hónap során, amely napi átlagra vetítve 7,5 milliárd forintot jelent. Februárban is az OTP Bank papírjaival kereskedtek a legnagyobb, 86,8 milliárd forintos értékben, amelyet a Richter 34,1 milliárd, a MOL pedig 24 milliárd forintos forgalommal követett. A befektetési szolgáltatók versenyében a WOOD & Company került az élre, maga mögé utasítva a Concorde-ot és az Erste Bankot. A hónap kiemelkedő eseményének a BÉT Legek díjátadó bizonyult, amelynek keretében a Budapesti Értéktőzsde 24 kategóriában ismét díjazta a tőkepiac kiemelkedő teljesítményeit.
-
BÉT Legek 2022: kiderült kik voltak a tavalyi évben a tőzsde legjobbjai
2023. febr. 23.A több mint két évtizedes tradíciót folytatva idén is megrendezte a Budapesti Értéktőzsde a BÉT Legeket, amelynek keretében a tavalyi évben kiemelkedő teljesítményt nyújtó tőkepiaci szereplők részesültek elismerésben. A díjak odaítélésével és az ünnepélyes rendezvénnyel a Budapesti Értéktőzsde a hazai tőkepiaci ökoszisztéma fejlődése előtt kíván tisztelegni. A nagyszabású gálaeseményen Patai Mihály, a Budapesti Értéktőzsde elnökének köszöntőjét követően Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára is előadást tartott.
-
Rekordszámú vállalat végezte el 2022-ben a BÉT ELITE programját
2023. febr. 13.A 2022-es év nemcsak a Budapesti Értéktőzsde középvállalati piaca, a BÉT Xtend életében bizonyult kiemelkedő évnek, hanem a tőzsde által kínált vállalatfejlesztési képzés, az ELITE Program tekintetében is. A kétéves programot, amely során elméleti és gyakorlati tudás mellett kapcsolati tőkét is szerezhetnek a vállalatok, a tavalyi évben minden eddiginél több, 21 hazai középvállalat végezte el sikerrel.
-
A Chameleon Smart Home a BÉT Xtend piac új belépője
2023. febr. 02.2023-ban első alkalommal szólalt meg a Budapesti Értéktőzsde ikonikus csengője – a BÉT a mai napon az okosotthon-rendszerek fejlesztésével foglalkozó, a tavalyi évben Európában és Kanadában is terjeszkedő Chameleon Smart Home Nyrt.-t köszöntötte középvállalati platformján, a BÉT Xtenden. A Chameleon a sikeres tőzsdei bevezetés érdekében a BÉT középvállalati szolgáltatás-palettájának részét képező, európai uniós forrásból megvalósuló Mentor Programhoz is csatlakozott 2022 első felében. Az év második belépését jelző csengetés egyúttal előrejelzi, hogy az Xtend piac tavaly látott, dinamikus növekedése 2023-ban hasonló ütemben folytatódhat.
-
Lendületesen kezdte a BUX index a 2023-as évet
2023. febr. 01.Ígéretesen indult az év a Budapesti Értéktőzsdén, a BÉT első számú indexe, a BUX index 45 339,2 ponton zárt, amely a decemberi hónaphoz viszonyítva 3,5 százalékos növekedést jelent. A részvénypiac januári összforgalma mérsékelt volt, 205 milliárd forintot tett ki, amely 9,3 milliárd forint napi forgalomnak felel meg. A három leginkább kelendő részvénynek ezúttal is az OTP Bank, a Richter és a MOL bizonyult – míg a bank papírjával 128,8 milliárd, a gyógyszertársaságéval 40,3 milliárd, az energetikai vállalatéval 26,6 milliárd forint értékben zajlott a kereskedés. A befektetési szolgáltatók közül az első helyen a Wood&Company zárt, akit a második helyen a Concorde, a harmadikon pedig az Erste Bank követett.
-
A VERTIKAL tőzsdére lépésével folytatódik az Xtend piac növekedése
2023. jan. 31.2023-ban is folytatja dinamikus bővülését a BÉT középvállalati platformja. A műanyagipari termékek széleskörű palettájának gyártásával, logisztikával és környezetgazdálkodással foglalkozó VERTIKAL Group Nyrt. a jelenkor értékeinek megőrzése mellett a dinamikus ám fenntartható növekedést, az értékláncok megőrzését, és a körforgásos gazdálkodást tűzte zászlójára. A magyar és multinacionális ügyfeleket is kiszolgáló, széles termékpalettával rendelkező társaság további növekedési terveinek megvalósítása érdekében döntött a nyilvános piacra lépés mellett.
-
Rekordévet zárt a Budapesti Értéktőzsde középvállalati piaca, a BÉT Xtend
2023. jan. 10.A 2022-es év kiemelkedő eredménye a Budapesti Értéktőzsde számára, hogy a középvállalatokra specializált platformján, a BÉT Xtenden az előző évhez képest jelentősen megnőtt a kibocsátók mezőnye. Az év során 12 társaság jutott el a tőzsdei bevezetésig, amellyel 18-ra nőtt az Xtenden jelen lévő vállalatok száma. Amellett, hogy a dinamikus növekedés szemlélteti a hazai tőkepiaci ökoszisztéma fejlődését, a befektetők lehetőségeit is jelentősen szélesítette.
-
Turbulens környezet, az év végére magára találó BUX index – így telt 2022 a hazai tőkepiacon
2023. jan. 04.Az előző hónapok magabiztos növekedését követően decemberben is stabil formát mutatott a Budapesti Értéktőzsde elsődleges indexe, a BUX index. Ezzel a BUX a globális gazdasági bizonytalanság ellenére javarészt ledolgozta az elsősorban az orosz-ukrán háború kitöréséből eredeztethető visszaesést, 43 793,8 ponton zárva az évet. A részvénypiacon 2022-ben is élénk kereskedés zajlott, amelyről az összesített forgalom 3,7 ezer milliárd forintos értéke is tanúskodik – ebből a decemberi forgalom 166 milliárd forintot, tehát átlagosan napi 7,9 milliárd forintot tett ki. Vezető részvénynek, a korábbi trendeknek megfelelően, éves és havi szinten egyaránt az OTP Bank bizonyult, míg a forgalmi rangsort a WOOD & Company zárta az élen.
-
Elkészült a Budapesti Értéktőzsde kkv-k számára kidolgozott ESG módszertana
2022. dec. 14.2022. december 9-én került megrendezésre a hazai kkv-k ESG módszertanára fókuszáló, zártkörű szakmai workshop. A rendezvényen Bókay Márton nemzeti fejlesztés-finanszírozásért felelős helyettes államtitkár, Lukács Ákos, az EY Klímaváltozási és Fenntarthatósági Szolgáltatások területért felelős partnere, illetve Máté-Tóth István, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgató-helyettese is előadást tartott. A program során a résztvevők számára bemutatásra került a BÉT és az EY által kidolgozott kkv-minősítési eljárás, valamint a hozzá kapcsolódó ESG-szolgáltatások.